
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 10.29 mm |
| Width | 7.67 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 3.56 mm |
| Packaging | Tube |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Lead, Tin |
| Type | with Latch |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Output Type | TTL |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Max Supply Voltage | 7 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Power Dissipation | 250 mW |
| Response Time | 45 ns |
| Number of Channels | 1 |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 95 dB |
| Input Bias Current | 5 µA |
| Quiescent Current | 10 mA |
| Propagation Delay | 50 ns |
| Dual Supply Voltage | 15 V |
| Output Current per Channel | 6.4 mA |
| Input Offset Voltage (Vos) | 600 µV |
| Max Dual Supply Voltage | 16.5 V |
| Min Dual Supply Voltage | 2.25 V |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 90 dB |
| Hysteresis | 500 µV |
| Schedule B | 8542390000 |
Stock: 18
Distributors
pcbx
Unit Price$31.00733
Ext.Price$31.00733
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $31.00733 | $31.00733 |
| 10 | $30.16600 | $301.66000 |
| 25 | $29.34730 | $733.68250 |
